Rok szkolny 2020/21: wyprawka, która sprawdzi się podczas nauki stacjonarnej i online
2020-08-14

Rok szkolny 2020/21: wyprawka, która sprawdzi się podczas nauki stacjonarnej i online

Jak przygotować dziecko do szkoły, jeśli nie wiadomo, czy do niej pójdzie? Z tym problemem zmierzają się dziś rodzice uczniów w całej Polsce. W tym wpisie podpowiemy, jakie akcesoria i przybory szkolne przydadzą się dziecku zarówno w szkole, jak i podczas nauki zdalnej. Dzięki temu przygotujesz je na każdą ewentualność.

Akcesoria, które przydadzą się podczas nauki w szkole i domu

Kompletowanie wyprawki co roku rodzi w dzieciach pewną dozę ekscytacji. Mogą wybrać nowe plecaki do szkoły, tornistry, piórniki, zeszyty, które następnie z wielką pieczołowitością podpiszą i ozdobią. Wszystko to wprowadza je także w pewien stan oczekiwania. Już niedługo skończą się wakacje i przyjdzie im powrócić do szkoły, do przyjaciół i nauczycieli. W tym roku powrót do szkoły stoi pod wielkim znakiem zapytania. Jeszcze nie wiadomo, czy dzieci będą uczyć się w szkole, czy we własnym domu. Pewne jest jednak to, że wakacje się kończą i czas powrócić do nauki. 

Nie warto zatem rezygnować z kupowania wyprawki. Można ją ograniczyć do przedmiotów, które sprawdzą się w obu scenariuszach. Moment ten pozwoli dziecku przygotować się na nadejście nowej codzienności. 

Wśród przyborów szkolnych, bez których trudno wyobrazić sobie naukę znajdują się m.in. linijki, ekierki czy kątomierz. Lekcje matematyki stałyby się o wiele trudniejsze bez tych paru przedmiotów. W ciągu roku elementy te lubią się gubić, łamać czy pękać, dlatego z pewnością dziecku przyda się nowy zestaw geometryczny. Wykorzysta go niezależnie od tego, czy będzie uczestniczył w lekcjach matematyki w domu, czy w szkole. 

Innym elementem, który także w tym roku będzie wymagał odświeżenia, jest blok i zestaw kredek. W szkole dziecko wykorzysta je z pewnością na lekcjach plastyki. W domu również może ćwiczyć rysunek, technikę czy swobodne malowanie w ramach zabawy we własnym pokoju (więcej o przyborach szkolnych, które przydadzą się dziecku podczas nauki online, przeczytasz  w tym wpisie!).

Ostatnim akcesorium, w które warto zaopatrzyć dziecko, jest bidon i śniadaniówka. Po powrocie do szkoły dziecko będzie mogło wziąć w nich swoje drugie śniadanie. Jednak w domu, czy na pewno są one potrzebne? Naszym zdaniem ich kupno jest ważnym elementem przygotowania dziecka także do nauki zdalnej. W końcu także podczas niej niezbędne są przerwy. Oczywiście możesz dziecku podać przekąskę na ulubionym talerzu, jednak podana w szkolnym zestawie śniadaniowym wyraźnie zaznaczy trwanie przerwy, a nie zakończenie zajęć. W końcu podczas nauki zdalnej w domu to właśnie oddzielenie czasu i przestrzeni szkolnej od domowej jest najtrudniejsze. Małe szczegóły ułatwią dziecku organizację planu dnia. 

 powrót do szkoły

Piórnik – najlepszy organizer przyborów do pisania 

W nadchodzącym roku szkolnym dziecku przyda się również piórnik. Dzięki temu będzie mógł utrzymać porządek w swoich przyborach do pisania. W przypadku powrotu do szkoły pomoże maluchowi w ich transporcie. Podczas nauki w domu ułatwi mu utrzymanie porządku na biurku. 

Piórniki są również ważnym elementem wyprawki ze względu na to, że zazwyczaj to dzieci je wybierają. Chcą mieć modny piórnik ze swoimi ulubionymi postaciami z bajek i kreskówek. Dla dziewczynek polecamy owalną saszetkę z serii Kraina Lodu. Jej klapa ozdobiona jest postacią Anny i Elzy. Z pewnością ich obecność na biurku czy szkolnej ławce doda dziecku otuchy i uprzyjemni naukę. Dla chłopców polecamy piórnik-saszetkę z reprezentacją polski w piłce nożnej. Fanom międzynarodowych rozgrywek spodobają się również plecaki FC Barcelona lub Realu Madryt, w zależności od preferencji.

 

Idealne nie tylko do szkoły – plecaki dla dzieci  

A co z plecakiem? Czy warto kupować tornister dziecku? Plecak podobnie jak piórnik podczas kompletowania wyprawki wybierany jest ze względu na zainteresowania i gusta dziecka. Wielu chłopców marzy o tym, aby mieć plecak ze Star Wars pomimo posiadania mnóstwa figurek i klocków z tej serii. Wybór nowego plecaka przynosi dzieciom wiele radości, dlaczego zatem ich tego pozbawiać?

Z plecakiem dla dziecka akurat nie ma wielu problemów. Jeśli stary już się zużył, nic nie stoi na przeszkodzie, aby sprawić dziecku nowy. Jeśli od września czeka go nauka zdalna, z pewnością znajdziecie mnóstwo okazji, aby wykorzystać nowy zakup. Plecak przyda się podczas weekendowych wyjazdów za miasto, do rodziny czy znajomych. 

Plecak z Krainy lodu jest doskonałą propozycją dla dziewczynek. Wiele z nich darzy tę bajkę szczególnymi względami. Z tego powodu są to ostatnio najpopularniejsze wzory plecaków i tornistrów. Modele dostępne w naszym sklepie z plecakami wyposażone są w trzy pojemne komory. Dzięki temu łatwiej dziecku uporządkować książki i zeszyty. Po bokach znajdują się dodatkowo kieszenie, w których można schować bidon z wodą czy owoce. Front plecaka ozdobiony jest bohaterkami “Krainy lodu” – Anną i Elzą – najważniejszymi dla dziewczynek postaciami z całej bajki. Utrzymane są w pięknych niebiesko-fioletowych barwach charakterystycznych dla obu postaci. 
W tym roku ze względu na niepewną sytuację epidemiczną, kompletowanie wyprawki jest problematyczne. Dzięki odpowiednim akcesoriom i przyborom przygotujesz jednak dziecko na czekającą go naukę niezależnie od miejsca, w którym będzie się ona odbywać.
pixel