Zwierzątka i tornistry to najlepsze połączenie dla dziewczynek!
2020-02-02

Zwierzątka i tornistry to najlepsze połączenie dla dziewczynek!

Jak powinien wyglądać plecak dla dziewczynki? Przede wszystkim musi być wygodny, dopasowany do wieku oraz potrzeb dziecka i bez wątpienia słodki. Ta ostatnia cecha obowiązuje zwłaszcza dla mniejszych dziewczynek, które uwielbiają cukierkowe kolory i akcesoria z podobiznami zwierzątek. Doskonałą propozycję dla nich stanowią plecaki z nadrukami zwierząt. Nie może wśród nich zabraknąć piesków, kotków oraz koni.

Uroczy plecak dla dziewczynki to doskonały start dla małej uczennicy. Aby spełniał oczekiwania dziecka powinien być kolorowy, mieć wiele przegród i koniecznie podobizny zwierzątek. Te mogą być bardzo realistyczne albo bajkowe i zabawne. Za przykład tych ostatnich może posłużyć tornister bambino. O ile jednak dzieci zwracają uwagę na wygląd plecaka, o tyle dorośli doceniają przede wszystkim jego kształt, który musi gwarantować wygodę oraz odblaskowe elementy poprawiające bezpieczeństwo dziecka w drodze do szkoły. Zastanówmy się zatem, jaki plecak dla dziewczynki będzie najlepszy.

Plecaki na kółkach

Plecaki na kółkach to oferta skierowana nie tylko dla najmłodszych, ale dla dzieci z różnych grup wiekowych. Plecak przedszkolaka, czy ucznia klas 1 – 3 będzie zdecydowanie mniejszy od takiego, który przeznaczony jest dla starszych dzieci. Warto przy tym wspomnieć, że podobizny zwierząt mogą się pojawiać zarówno na akcesoriach szkolnych dla najmłodszych, jak i tych, które są przeznaczone dla nastolatków, choć – jak nie trudno się domyślić – w obu przypadkach przyjmują różną formę. Plecaki na kółkach mają jedną ogromną zaletę. Dzięki nim dzieci nie muszą co dzień dźwigać ciężkich książek i zeszytów. Wygodny uchwyt, za który można ciągnąć plecak oraz niewielkie kółka to doskonała alternatywa.

Klasyczne plecaki dla dzieci

Wielu rodziców wybiera jednak tornistry i plecaki w klasycznej formie. Niezwykle istotne jest wtedy zwrócenie uwagi na odpowiednio wyprofilowane ramiona oraz usztywnienie plecaka. Kwestie te są bardzo ważne, bo plecaki dla dzieci mają wpływ na ich postawę, a co za tym idzie zdrowie. Na szczęście wśród klasycznych modeli również znajdzie się plecak dla dziewczynki z podobizną zwierzaka. Sporną kwestią może pozostać jedynie to, które zwierzątko okaże się najlepszym towarzyszem w drodze do szkoły. Piesek w okularach, zabawny, mały kotek, a może bajkowe postaci zwierząt, które w niczym nie przypominają tych, jakie możemy spotkać w realnym świecie.

pixel