Wyprawka dla pierwszoklasisty - co należy kupić?
2020-02-05

Wyprawka dla pierwszoklasisty - co należy kupić?

Pierwszy dzień w szkole to ogromne przeżycie zarówno dla dziecka, jak i rodzica. Dlatego przygotowania do niego warto rozpocząć odpowiednio wcześnie. W wyprawce dla pierwszoklasisty koniecznie należy uwzględnić wygodny plecak, a w nim wiele innych akcesoriów. Zostawiając zakupy na ostatnią chwilę nie trudno o czymś zapomnieć.

O tym, co należy kupić dziecku w rozpoczynającym się roku szkolnym, najczęściej informują sami nauczyciele. Wychowawcy pierwszoklasistów zazwyczaj podają takie informacje w dniu rozpoczęcia roku szkolnego, a w niektórych przypadkach udaje się nawet zorganizować takie spotkanie wcześniej. Niektórzy rodzice wolą jednak być przygotowani i dokonują zakupów jeszcze przed pójściem dziecka do szkoły. O czym powinni wtedy pamiętać?

Tornistry i plecaki dla dzieci

Chyba najważniejszym wyposażeniem małych uczniów są tornistry szkolne dla chłopców i dziewczynek. To doskonała alternatywa dla najmłodszych dzieci, które nie noszą jeszcze wielu książek, ale ich postawa jest bardzo narażona w przypadku nieodpowiednio wyprofilowanych plecaków. Dlatego, jeśli rodzić zrezygnuje z tornistra, to powinien zwrócić uwagę na plecaki na kółkach. Te mogą być używane zarówno przez najmłodsze, jak i nieco starsze dzieci, dzięki czemu plecak z pewnością posłuży dłużej niż jeden sezon. Plecak do zerówki nie musi być duży, ale zdecydowanie powinien być dla dziecka wygodny.

Piórniki szkolne

Pierwszoklasiści zazwyczaj bardzo cieszą się ze swoich nowych akcesoriów szkolnych. Nic nie raduje dziecka tak bardzo, jak zakup pierwszego w życiu szkolnego plecaka. Nic z wyjątkiem zakupu piórnika! To chyba drugi w kolejności z najważniejszych przedmiotów w życiu nowego ucznia. Piórnik dwukomorowy dla pierwszoklasisty pozwala na przechowywanie wielu kredek, ołówków oraz wiecznego pióra. Te z kolei stają się bardzo ważnym elementami jego wyposażenia.

Inne akcesoria

Plecaki na kółkach, tornistry i piórniki to nie jedyne przedmioty, które powinna zawierać wyprawka dla pierwszoklasisty. Rodzic powinien pamiętać również o zakupie wielu innych akcesoriów, które przydadzą się dziecku podczas codziennych zajęć. Koniecznie należy się zaopatrzyć w 16-kartkowe zeszyty w cienką linię i w kratkę. Z pewności przyda się też gumka do zmazywania, temperówka, linijka, plastelina, a także farby, pędzele i kubeczek na wodę. Do tego należy dokupić blok rysunkowy i papier kolorowy oraz worek na obuwie. O innych dodatkowych akcesoriach z pewnością wspomni wychowawca.

pixel