Wybieramy plecak dla przedszkolaka!
2020-03-18

Wybieramy plecak dla przedszkolaka!

Plecaki towarzyszą naszym dzieciom od najmłodszych lat – począwszy od wieku przedszkolnego, a skończywszy wtedy, gdy pociechy osiągną już dorosłość. W każdym przypadku powinny być dopasowane do wieku oraz oczekiwań użytkownika. Zdecydowanie inne wymagania będą mieć nastolatkowie, a inne najmłodsi. Czym powinien charakteryzować się plecak tych ostatnich?


Plecak przedszkolaka nie może być zbyt duży ani za ciężki. Umieszczony na ramionach maluszka powinien gwarantować jego wygodę. Oznacza to, że musi idealnie przylegać do pleców, a wystarczająco szerokie szelki nie mogą się wżynać w ciało dziecka, gdy włożymy do plecaka sok albo kilka przedmiotów. Co będzie noszone w takim plecaku? Zazwyczaj są to drobiazgi, które maluszek chce zabrać ze sobą do przedszkola albo wybierając się w podróż z rodzicami. W niektórych przypadkach obciążenie może być nieco większe. Dotyczy to zwykle przedszkolnych wycieczek, gdy w plecaku obok picia ląduje też kanapka lub inna przekąska.

Plecak dla młodego fana piłki

Wygoda i bezpieczeństwo dzieci – tego oczekują po plecakach dorośli. Jednak najmłodsi mają nieco inne wymagania. Dla nich liczy się przede wszystkim wygląd plecaka, czyli to, co znajduje się na zewnątrz. Najmłodszych fanów piłki nożnej z pewnością ucieszy fakt, że mogą wybrać plecak Real Madryt lub plecak FC Barcelona. To jedne z najbardziej znanych drużyn piłkarskich na świecie. Taki plecak nie tylko można, ale wręcz trzeba nosić z dumą!
Plecaki z podobiznami bajkowych postaci

Czy mając ulubioną postać z bajki, można nie rozstawać się z nią przez większość dnia? – Zdecydowanie tak. Umieszczona na plecaku podobizna może towarzyszyć maluszkowi w domu, przedszkolu, na wycieczce albo w drodze do babci. Wszędzie tam, gdzie będzie dziecko, będzie też plecak My Little Pony, Kraina Lodu albo Star Wars.
Plecaki z LOL Surprise

Równie dużą popularnością co bajkowe postaci, cieszą się modele z Lol Surprise. To jedne z najpopularniejszych modeli plecaków, które przypadną do gustu szczególnie dziewczynkom.
 

Czym jeszcze charakteryzują się plecaki dla przedszkolaków? - większość z nich ma jedną komorę, co przekłada się na lekką konstrukcję. Warto zwrócić uwagę, że najmłodsi nie potrzebują więcej komór, bo zwykle noszą w plecakach bardzo niewiele. Zaletą mogą być natomiast dodatkowe boczne kieszenie i przednia przegroda. Można w nich schować kanapkę, picie albo pieniądze na drobne wydatki. Wielu rodziców z pewnością będzie też zwracać uwagę na to, czy plecak ma odblaski, które zagwarantują lepszą widoczność i bezpieczeństwo dziecka w drodze do przedszkola albo podczas
pixel