Szkolne akcesoria dziecka w czasie pandemii koronawirusa – abc rodzica
2020-11-02

Szkolne akcesoria dziecka w czasie pandemii koronawirusa – abc rodzica

Pandemia nie zwalnia, a szkoły starają się utrzymać jak najdłużej tradycyjny model nauczania. W jakie akcesoria wyposażyć dziecko, aby jego nauka w szkole była efektywna i bezpieczna? O tym przeczytasz w naszym wpisie!

 

Plecaki i worki na buty łatwe do dezynfekcji

Podstawowym wyposażeniem każdego ucznia są plecaki dla dzieci. To w nich przenoszą swoje podręczniki, drugie śniadanie i inne przybory szkolne. Wybór odpowiedniego modelu jest bardzo ważny dla dzieci. Często decydują się one na kolorowe tornistry z ich ulubionymi postaciami z bajek i kreskówek. Kupno nowego plecaka zatem to jeden z najważniejszych kroków do przygotowania dziecka do nowego roku szkolnego.

Jaki plecak najlepiej sprawdzi się w okresie pandemii? Ten, który łatwo, szybko i wielokrotnie będzie można zdezynfekować i wyprać. Najlepsze modele to te wykonane z wytrzymałego materiału sztucznego, który zachowa kolory i rysunki na powierzchni nawet po wielokrotnym przecieraniu środkami dezynfekującymi.

Ważny jest także ich opływowy, ergonomiczny kształt. Im ma mniej bocznych kieszeni odstających od korpusu, tym lepiej. W ten sposób minimalizujesz ilość zakamarków, w których mogłyby pozostać niebezpieczne wirusy. Mniejsza ilość elementów doszytych ułatwi także czyszczenie tornistra i znacznie je przyspieszy.

Innym ważnym akcesorium są worki na buty. Każde dziecko ma obowiązek zmiany obuwia w szatni. Najlepsze modele to te, które dziecko już z daleka odróżni i rozpozna. Dzięki temu uniknie on dotykania worków innych uczniów. Przyda się również etykieta, w którą wyposażone są niektóre modele. Dzięki niej dziecko będzie mogło podpisać swój worek.

W naszym sklepie znajdziesz ogromną ilość worków na obuwie z najróżniejszymi postaciami z bajek. Pozwól dziecku wybrać jego ulubiony wzór, dzięki któremu szybko w szatni rozpozna swój worek. Wszystkie rodzaje wykonane są z wytrzymałego materiału: ortalionu lub poliestru. Obie tkaniny są odporne na częste pranie, a środki dezynfekujące nie wpłyną na nadrukowany wzór.

 

Środki do dezynfekcji dla dzieci

W tym szczególnym dla wszystkich czasie ostrożności nigdy za wiele. Warto zatem do znudzenia powtarzać dziecku wymagane zasady higieny, aby niektóre z nich robiło wręcz automatycznie. W każdej szkole powinny znaleźć się pojemniki z żelem do dezynfekcji rąk, jednak nie zaszkodzi, gdy rodzice wyposażą swoje pociechy w ich własny środek dezynfekujący. Dzięki temu dziecko będzie mogło sięgnąć po niego za każdym razem, gdy poczuje, że jest to potrzebne.

W domu także warto mieć środek do dezynfekcji powierzchni. Starszym dzieciom można włożyć je do plecaka, młodsze prawdopodobnie i tak by z nich nie skorzystały. Dzięki niemu jednak będziesz mógł szybko zdezynfekować plecak, worek na buty czy przybory szkolne, które dziecko miało tego dnia w szkole. Unikniesz w ten sposób ryzyka przenoszenia wirusa na przedmioty znajdujące się w domu.

Dzieci powinny mieć także swoje maseczki. Choć w szkole na lekcjach nie ma obowiązku ich noszenia, to jednak droga do szkoły i z powrotem może nieść ze sobą duże zagrożenie zarażenia. Maseczka zwiększy bezpieczeństwo dziecka.

 

Niezbędne akcesoria szkolne i śniadaniówki

W naszym sklepie z plecakami znajdziesz także zestawy śniadaniowe. Drugie śniadanie jest niezwykle ważne. Podczas pandemii warto przygotować dziecku samodzielnie kanapkę do szkoły. Dzięki temu masz pewność, że nie zarazi się, kupując przekąski w sklepiku szkolnym czy innym sklepie. Śniadaniówka i bidon na wodę powinny być wykonane z plastiku, który łatwo umyjesz czy zdezynfekujesz. Ważne jest również, aby dziecko nie wymieniało się i nie częstował innych dzieci swoim śniadaniem. Każdy taki kontakt niesie ze sobą ryzyko zarażenia.

Dobrym wyborem będzie np. zestaw śniadaniówka i bidon dla chłopca Maum. Wymiary śniadaniówki pozwolą zmieścić w niej zarówno kanapkę, jak i słodką przekąskę. Bidon ma pojemność 500 ml, a dołączony do niego regulowany pasek można odpiąć, aby zajmował mniej miejsca w plecaku. Wykonany jest z tworzywa bezpiecznego dla dzieci - można go łatwo umyć i zdezynfekować.

Taka sama sytuacja jest w przypadku pożyczania akcesoriów szkolnych. Ważne jest, aby dziecko wyposażone było w komplet przyborów szkolnych, które będą niezbędne podczas lekcji. Dobrze, gdy ma ich nieco więcej, wówczas gdy zgubi np. jedną linijkę, będzie miało drugą w zapasie. W ten sposób uniknie kontaktu podczas pożyczania jej od innego dziecka.

Pomimo pandemii dzieci mają obowiązek uczęszczania do szkoły. W niej nie tylko zdobywają wiedzę, ale także mają kontakt z rówieśnikami, który jest w wieku szkolnym niezwykle ważny. Nauczanie zdalne nie miałoby z pewnością tak pozytywnego wpływu na ich rozwój. Ryzyko zarażenia jest jednak duże. Można odpowiednio przygotować dziecko, aby je zminimalizować. Własny plecak, worek na buty i przybory szkolne, pozwolą ograniczyć bezpośredni kontakt z innymi dziećmi. Własne drugie śniadanie to kolejna ważna sprawa, o której nie można dziś zapominać.

pixel