Plecaki z odblaskowymi elementami – dlaczego warto je wybierać?
2022-02-28

Plecaki z odblaskowymi elementami – dlaczego warto je wybierać?

W okresie jesienno-zimowym bardzo szybko robi się ciemno. A to oznacza, że niejednokrotnie Twoje dziecko będzie wracać do domu po zmroku. Dlatego warto zadbać o jego bezpieczeństwo i sprawić, że będzie bardziej widoczne. Pomoże w tym plecak ze specjalnymi odblaskowymi elementami. Sprawdzi się nie tylko jesienią i zimą, ale także wiosną i latem podczas złych warunków pogodowych.

 

Czemu służą odblaski na plecaku dziecka?

Plecak odblaskowy od razu rzuca się w oczy. Wygląda inaczej, dla niektórych bardziej oryginalnie niż plecaki bez odblasków. Czy na tym kończą się jego zalety? Czemu służą odblaski na plecakach dla dzieci?

Nie spełniają jedynie funkcji ozdobnej. Najważniejsze jest przecież nie to, jak wygląda plecak, ale to, że Twoje dziecko jest bardziej bezpieczne. Dlatego plecak odblaskowy będzie świetnym wyborem, jeśli chcesz, aby dziecko było dobrze widoczne. Specjalne odblaski sprawią, że będzie je widać z daleka (nawet podczas złej pogody i po zmroku). To bardzo ważne, szczególnie jeśli droga ze szkoły do domu wiedzie przez pobocze.

 

Jak działają odblaski?

Jak to się dzieje, że dzięki odblaskom Twoje dziecko jest lepiej widoczne? Ciekawostką jest, że wymyślono je już 100 lat temu. O tym, że działają, świadczy to, że są z powodzeniem stosowane do dziś – w naszym sklepie z plecakami znajdziesz najróżniejsze produkty wyposażone w ten praktyczny element.

Mówiąc w skrócie, działanie odblaskowych elementów opiera się przede wszystkim na odbijaniu światła od różnych struktur (zarówno tych zrobionych z materiałów odbijających, jak i przepuszczających światło).

Przykładowo, jeśli z naprzeciwka nadjeżdża samochód, odblaski działają jak lustro. Oznacza to, że odbijają światło reflektorów w kierunku samochodu (tak silnie, jakby świeciły własnym światłem).

 

Kilka sposobów na przekonanie dziecka do odblasków

Choć odblaskowe plecaki dla dzieci wyglądają nietuzinkowo, niektóre maluchy muszą się do nich przekonać. Jeśli Twoja pociecha do nich należy, nie rezygnuj od razu z zakupu. Wypróbuj kilka sposobów na to, aby polubiła plecak z odblaskami.

  1. Pokaż dziecku, jak działają odblaski. W tym celu weź odblaskowy element (zanim kupisz plecak, może być to np. mała opaska) i udaj się z pociechą do zaciemnionego pomieszczenia.
  2. Daj przykład i sam noś odblaski.
  3. Pozwól dziecku wybrać plecak odblaskowy, który najbardziej mu się spodoba. Jeśli pojawi się na nim ukochana postać z bajki lub inny ciekawy wzór z pewnością dziecko szybciej się do niego przekona. Zanim kupisz plecak, możesz zacząć przyzwyczajać Twoją pociechę do odblasków i dać jej np. małą bransoletkę na rękę.

 

Jakie plecaki z odblaskowymi elementami wybierać?

Plecak szkolny z odblaskowymi elementami nie tylko wygląda oryginalnie, ale zapewnia Twojemu dziecku większe bezpieczeństwo. Pozostaje jeszcze pytanie, który z nich wybrać spośród bogatej oferty naszego sklepu?

W naszym asortymencie znajdziesz produkty, które różnią się od siebie wielkością, kolorem i wzorem. Dlatego nie będziesz miał problemu, aby dobrać go do wieku, płci, czy konkretnych potrzeb.

Ważne, aby plecak był nie tylko ładny, ale i praktyczny. Jeśli Twoje dziecko ma go nosić codziennie, bardzo istotna jest jakość produktu. Mając to na uwadze, proponujemy Ci m.in. pojemne 4-komorowe plecaki szkolne. W komorach bez problemu pomieszczą się wszystkie niezbędne książki i akcesoria. Z kolei do dwóch kieszeni zewnętrznych z siatki Twoja pociecha może włożyć to, co chce mieć zawsze pod ręką (np. małą butelkę z wodą). Taki plecak będzie dobrym rozwiązaniem nie tylko ze względu na pojemność i odblaski zwiększające bezpieczeństwo. Jego zaletą jest również to, że pomaga zadbać o zdrowy kręgosłup. To wszystko dzięki ergonomicznym, usztywnianym plecom, które zostały wyprofilowane oddychającą pianką.

A może szukasz plecaka odblaskowego dla starszego dziecka? W takim wypadku warto zwrócić uwagę na dodatkowe elementy np. wyjście na słuchawki, czy organizer z zawieszką na klucze. Nie musisz przy tym martwić się, że starsza pociecha odmówi noszenia do szkoły plecaka. W naszej ofercie znajdziesz produkty wyróżniające się młodzieżowym designem. W zależności od upodobań do wyboru są m.in. plecaki:

  • z logo FC Barcelona lub Realu Madryt,
  • z motywem egzotycznych ananasów przywodzących na myśl wakacje,
  • w uniwersalnym czarnym kolorze z oryginalnym wzorem 3D.

Na tym jednak nie kończą się propozycje. W naszej ofercie znajdziesz o wiele więcej plecaków, które zachwycają zarówno rodziców (tym, że są dobrze wykonane i zwiększają bezpieczeństwo), jak i dzieci oraz młodzież.

Plecak szkolny to coś, co Twoje dziecko nosi przez pięć dni w tygodniu, a czasem nawet w weekendy czy wakacje. Dlatego powinien mieć nie tylko oryginalny design (choć z perspektywy uczniów jest on równie ważny, o czym nie powinno się zapominać). Istotne jest również to, aby sprawił, że Twoje dziecko będzie wyróżniać się w drodze ze szkoły do domu. W związku z tym dobrze jest poszukać plecaka, który będzie nie tylko pakowny, ale i wyposażony w elementy odblaskowe. Dzięki nim Twoje dziecko poczuje się bezpiecznie nawet podczas brzydkiej pogody i po zmroku.

pixel