Plecak klasyczny czy na sznurkach?
2020-02-14

Plecak klasyczny czy na sznurkach?

Szeroki asortyment plecaków, tornistrów oraz worków sprawia, że mamy w czym wybierać. Mnogość kolorów, wzorów oraz modeli to ogromna gratka dla osób, które preferują styl sportowy i doceniają wygodę, jaką zapewnia możliwość noszenia klasycznego plecaka. Zaletą może być też noszenie plecaków na sznurkach, często nazywanych workami. Czym różnią się oba modele i który z nich lepiej wpisuje się w nasze oczekiwania?

Nie da się jednoznacznie określić, czy lepiej sprawdzają się plecaki klasyczne, czy te, które są wyposażone w sznurki. Zastosowanie może tu mieć uniwersalna odpowiedź – to zależy… Rzeczywiście, wybór konkretnego modelu to kwestia indywidualnych upodobań, ale i sposobu użytkowania plecaka. O ile bowiem w niektórych przypadkach doskonale sprawdzą się worki na sznurkach, o tyle w innych niezastąpione będą klasyczne plecaki.

Idealny plecak na wyjście na miasto

Worek na sznurkach doskonale sprawdzi się jako plecak młodzieżowy, ale również jako propozycja dla pań, które lubią podążać za modą. Idealnie wpisuje się w potrzeby kreowane przez różne sytuacje. Może być noszony zamiast damskiej torebki albo jako alternatywa dla tradycyjnego plecaka dla młodzieży w drodze do szkoły lub na spotkanie ze znajomymi. Warto jednak zwrócić uwagę, że zdecydowanie nie jest to model przeznaczony do dużych obciążeń. Dlatego w dniu, gdy w szkole odbywa się więcej zajęć i należy spakować dużo książek, warto z niego zrezygnować na rzecz plecaka z szerszymi ramionami.

Worek może być również wykorzystywany jako plecak wycieczkowy, pod warunkiem, że zaplanujemy niedługą trasę, a w środku umieścimy stosunkowo lekkie przedmioty. Właśnie z tego powodu jest to doskonały wybór na spotkanie ze znajomymi albo przy krótkiej podróży za miasto.

Sportowy styl – sportowe zastosowanie

Worki na sznurkach doskonale sprawdzają się w przypadku osób, które preferują sportowy styl. Mogą być wykorzystywane przy wielu różnych aktywnościach, podczas których musimy mieć przy sobie kilka niezbędnych rzeczy. Wybierając się na basen, z powodzeniem można w nie spakować czepek i kostium do pływania, a podczas wyjścia na siłownię czy aerobik – strój fitness.

Funkcjonalność worków na sznurkach nie wyklucza efektownego designu. Ich ogromną zaletą jest niezwykłe bogactwo kolorów i wzorów. Dzięki temu każdy może wybrać plecak idealnie wpisujący się w jego gust oraz potrzeby. Warto też zwrócić uwagę na te modele, które mają dodatkową, przednią kieszeń. Można w niej umieścić klucze albo inny drobiazg, unikając w ten sposób jego poszukiwań w głównej komorze.

Worki na sznurkach znajdują wielu różnych odbiorców, którzy widzą w nich alternatywę dla klasycznych i powszechnie stosowanych plecaków. Mnogość modeli o przeróżnych wzorach pozwala dopasować worek do konkretnej stylizacji.

pixel