Na co zwracać uwagę podczas wyboru plecaka? Nasze wskazówki!
2020-02-07

Na co zwracać uwagę podczas wyboru plecaka? Nasze wskazówki!

Wygoda użytkowania plecaka zależy w ogromnym stopniu od jego właściwego wyboru i dopasowania do potrzeb kupującego. Dlatego, zanim zdecydujemy się na konkretny model, określmy, dla kogo będzie przeznaczony i do jakiego celu ma służyć. Czy będzie to plecak wycieczkowy, szkolny, czy może młodzieżowy?

Szeroki wybór plecaków pozwala sprostać zróżnicowanym oczekiwaniom użytkowników. Kluczowe jest jednak dokładne określenie własnych potrzeb. Ustalmy zatem, kto będzie użytkownikiem plecaka.

Plecaki dla dzieci, młodzieży, czy dorosłych

Od tego, kto będzie używał plecaka, zależy zarówno jego wielkość, jak i design. W ofercie dla najmłodszych znajdziemy plecak dla przedszkolaka oraz ucznia klas młodszych, nierzadko ozdobiony bajkowymi postaciami albo podobiznami uwielbianych przez dzieci zwierzątek. Plecak młodzieżowy będzie nieco większy i odmienny w formie. Jego kolorystyka może być zróżnicowana – od jednolitej, do bogatej albo nawiązującej do barw klubu sportowego, np. plecak Real Madryt. Plecaki dla osób dorosłych mogą być bardzo podobne do tych przeznaczonych dla młodzieży, choć zdarza się, że u niektórych producentów stanowią całkowicie odrębną ofertę.

Przeznaczenie plecaka

Plecak będzie doskonale spełniał swoją rolę, jeśli dopasujemy zakup do stawianych przed nim zadań. Co to oznacza? Plecak wycieczkowy może mieć odmienne cechy od tego, z którym na co dzień wybieramy się do pracy albo na trening na siłowni. Z kolei plecaki szkolne koniecznie powinny być odpowiednio wyprofilowane i wzmocnione, by nie wpłynąć negatywnie na postawę dziecka. Alternatywą dla najmłodszych będą plecaki na kółkach. Wyposażone w specjalny uchwyt mogą być ciągnięte, zamiast noszone. Warto też zwrócić uwagę na jego wnętrze.

Pojemność plecaka

Kolejne kryterium to pojemność plecaka. Plecak młodzieżowy będzie zdecydowanie większy od plecaka przedszkolaka. A plecak wycieczkowy przeznaczony na dłuższe wyjazdy na biwak bardziej pojemny od plecaka dla młodzieży, czy plecaka sportowego, z którym z kolei z powodzeniem wybierzemy się na basen, siłownię albo krótszą wędrówkę po górach.

Zanim wybierzesz się na poszukiwanie idealnego plecaka, koniecznie określ wcześniej, komu będzie służył i jakie będzie jego główne przeznaczenie. Dzięki temu dobierzesz model idealnie wpisujący się w Twoje potrzeby. Pomocny będzie szeroki asortyment z produktami przeznaczonymi dla najmłodszych, młodzieży oraz dorosłych i dopasowany do różnych aktywności wykazywane przez poszczególne grupy wiekowe.

pixel