Jak wybrać odpowiedni plecak na rower dla dziecka?
2022-04-19

Jak wybrać odpowiedni plecak na rower dla dziecka?

Wybierasz się na rodzinną wycieczkę rowerową i zastanawiasz się, w co spakować wszystkie rzeczy, których potrzebuje Twoje dziecko? Butelka z wodą, prowiant na drogę, płaszcz przeciwdeszczowy – wszystko to zmieści się w pojemnym plecaku. Jeśli jeszcze nie zdecydowałeś się na jego zakup, podpowiemy Ci, na co zwrócić szczególną uwagę.

 

Plecak na rower dla dziecka – czym się kierować przy wyborze?

Wycieczki rowerowe to świetny pomysł na spędzanie czasu wolnego. Jazda na rowerze to połączenie przyjemnego z pożytecznym. Z jednej strony jest to dla Twojego dziecka rozrywka (w wersji offline, co jest niezwykle ważne w dzisiejszych czasach), a z drugiej pozwala na zwiększenie poziomu aktywności fizycznej.

W przypadku krótkich przejażdżek, kieszenie kurtki, czy bluzy mogą okazać się wystarczające, jeśli chodzi o przechowywanie niezbędnych rzeczy. Jeśli jednak Twoje dziecko dojeżdża na rowerze do szkoły lub planuje dłuższe wycieczki rowerowe, przyda mu się odpowiedni plecak wycieczkowy.

Po pierwsze ważne, aby był wygodny i pakowny. Dlatego mając na uwadze komfort Twojego dziecka, proponujemy Ci plecak na rower, który ma:

  • miękkie szelki z możliwością regulacji (dzięki czemu nie krępuje ruchów podczas jazdy na rowerze);
  • plecy usztywniane gąbką, które zapewniają maksymalny komfort nawet podczas długich wycieczek rowerowych.

Wybierając plecak na rower dla dziecka, zwróć uwagę również na materiał, z jakiego jest wykonany. Ważne, aby był wytrzymały, ponieważ podczas wypraw rowerowych mogą zdarzyć się różne sytuacje. Ponadto dobrze, jeśli plecak zrobiony jest z wodoodpornego materiału. Dzięki temu nie będziesz martwić się o to, że rzeczy, które są do niego spakowane, przemokną i ulegną zniszczeniu (to ważne, jeśli ma być to również plecak do szkoły, w którym znajdują się papierowe podręczniki i zeszyty).

Kolejna sprawa to pojemność plecaka. Na wycieczki rowerowe wystarczający może być ten z jedną komorą. Choć, jeśli obawiasz się o to, że prowiant na drogę wymiesza się z innymi rzeczami, do wyboru masz również plecaki z kilkoma komorami (np. bardzo pojemny 4-komorowy na dłuższe wyprawy). Zwróć uwagę również na kieszenie zewnętrzne – są bardzo przydatne podczas wycieczek. Dzięki nim Twoje dziecko ma łatwy dostęp np. do butelki z wodą.

Na koniec pozostaje kwestia wyglądu plecaka, która jest nie mniej ważna dla Twojej pociechy. W naszej ofercie znajdziesz produkty w różnych kolorach i wzorach dostosowanych do wieku dziecka. Bez problemu kupisz coś dla młodszych rowerzystów np. plecak z pieskiem lub kotkiem. Dziecięce serca podbijają również oryginalne plecaki z kocimi uszami. A może szukasz czegoś dla starszej pociechy? W naszej ofercie dostępne są również plecaki w stonowanych kolorach, wyróżniające się młodzieżowym designem.

 

Plecak odblaskowy na rower – gwarancja wygody i bezpieczeństwa

Jeśli planujesz wycieczkę rowerową, bardzo ważna jest również kwestia bezpieczeństwa. Nie chodzi tu wyłącznie o przestrzeganie zasad ruchu drogowego. Twoje dziecko powinno być dobrze widoczne na jezdni. Nie będzie tak, jeśli ubierze ciemną kurtkę lub bluzę i nie będzie miało żadnych odblasków.

Elementy odblaskowe możesz zainstalować na rowerze, ale nie tylko. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, świetnie sprawdzi się również plecak odblaskowy na rower. Jest bardzo praktycznym rozwiązaniem, ponieważ oprócz tego, że zapewnia bezpieczeństwo, można spakować do niego to, co niezbędne.

W naszej ofercie znajdziesz wiele różnych plecaków z odblaskami. Jeśli Twoja pociecha odmawiała zakładania odblaskowej kamizelki, nie musisz martwić się o to, że plecak również nie spotka się z jej akceptacją. Oferowane przez nas produkty są wyposażone w dyskretne odblaski, a przy tym zachwycają kolorami i wzorami. Bez problemu znajdziesz coś dla małych miłośników zwierząt, syrenek, jak i fanów piłki nożnej (a także dla starszych dzieci).

Poza tym plecaki z odblaskami, które znajdziesz w naszej ofercie, wykonane są z najwyższych jakości materiałów. Dlatego nie musisz obawiać się o to, że po kilku wyprawach rowerowych plecak będzie nadawał się do wyrzucenia. Co więcej, jeśli Twoje dziecko będzie o niego dbać, może posłużyć również jako plecak do przedszkola lub szkoły.

Kolejną zaletą plecaków wyposażonych w elementy odblaskowe jest to, że są nie mniej wygodne niż pozostałe. Regulowane szelki zapewniają swobodę ruchów, a profilowane ergonomiczne plecy zapobiegają bólom kręgosłupa.

Wożenie wszystkich rzeczy w koszyku rowerowym, czy torebce jest mało wygodne – szczególnie podczas dłuższych wypraw. Lepszym wyborem są wygodne i pojemne plecaki, w których Twoja pociecha zmieści zarówno prowiant na drogę, jak i pozostałe rzeczy. A jeśli zdecydujesz się na plecak z elementami odblaskowymi, zapewnisz swojemu dziecku nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo.

pixel