Jak odciążyć plecy dziecka? Wybierz plecaki na kółkach!
2020-03-16

Jak odciążyć plecy dziecka? Wybierz plecaki na kółkach!

Jedną z największych wad współczesnego systemu edukacji jest konieczność noszenia przez dzieci wielu książek i przyborów szkolnych. W efekcie już od najmłodszych lat narażone są na obciążenia, które mogą w przyszłości przyczyniać się do wad postawy. Jak temu zaradzić? Producenci akcesoriów szkolnych wychodzą naprzeciw oczekiwaniom rodziców i proponują plecaki na kółkach. To wygodny sposób na transportowanie szkolnych przyborów niezależnie od tego, czy w plecaku znajduje się niewiele, czy dużo książek.

Plecaki na kółkach mają sporo zalet, które dostrzegają zarówno dzieci, jak i dorośli. Przeznaczone są nie tylko dla najmłodszych, ale również nieco starszych dzieci oraz młodzieży. Warto zwrócić uwagę, że to właśnie ci ostatni mają najwięcej lekcji i zazwyczaj noszą najwięcej książek.

Jaki powinien być plecak?

Wiele mówi się o problemie, jakim jest nadmierne obciążenie plecaków szkolnych dzieci i młodzieży. Głośna dyskusja sprawia, że rodzice są bardzo świadomi i aktywnie poszukują rozwiązań, które mogłyby pomóc ich pociechom. Zaleca się, by waga noszonego przez dziecko plecaka nie przekraczała 10% masy jego ciała. W praktyce rzadko kiedy warunek ten zostaje spełniony. Warto zdać sobie sprawę, że 10% to nierzadko około 3 kg. Czy plecaki naszych dzieci kiedykolwiek będą w stanie spełnić te normy?


Plecaki na kółkach – rozwiązanie problemu

Satysfakcjonującym rozwiązaniem, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, są plecaki na kółkach. Nie brakuje wśród nich oferty skierowanej dla najmłodszych, jak i starszych dzieci oraz młodzieży. Plecaki dla dzieci zachęcają różnorodnością wzorów i bogactwem barw. Nierzadko mają nadruki bajkowych postaci, wizerunki zwierzątek albo symbole piłkarskich drużyn. Plecaki szkolne dla nastolatków to już nieco inny design, który sprosta oczekiwaniom starszych dzieci. Modny krój, wzornictwo oraz kolorystyka – choć nie tak istotne dla rodziców – mają ogromne znaczenie dla dzieci. Ideą stworzenia plecaków na kółkach była ochrona wciąż jeszcze kształtujących się kręgosłupów dzieci oraz młodzieży. Dlatego modele wyposażone w kółka oraz wygodną rączkę, która pozwala ciągnąć plecak za sobą, cieszą się tak dużym zainteresowaniem. Warto pamiętać, że oprócz kółek mają też ergonomiczne ramiona, które umożliwiają noszenie plecaka po schodach. Wiele z nich ma też sporo praktycznych przegródek i organizerów. Dzięki temu młody użytkownik bez problemu zapakuje wszystkie niezbędne przybory oraz drugie śniadanie.

pixel