Czym zająć dziecko, aby nie nudziło się w domu?
2020-04-24

Czym zająć dziecko, aby nie nudziło się w domu?

Małe dzieci szybko się nudzą, dlatego też rodzice stoją przed wyzwaniem wymyślania nowych zajęć, które sprawią, że dziecko odda się zabawie i będzie nią pochłonięte. Jeżeli brakuje nam już pomysłów na to, co może zainteresować naszą pociechę, wtedy z pomocą przychodzą zestawy kreatywne Astra i przybory szkolne, dzięki którym można pomysłowo spędzać czas. 

W pokoju dziecka obowiązkowo powinny się znajdować kredki, flamastry, farby, kolorowanki, jak również czyste kartki. Jednak takie podstawowe przybory szkolne często bywają niewystarczające, ponieważ nie są już dla dziecka atrakcyjne. Wtedy warto zaopatrzyć się np. w brokatowy klej Astra Creativo, który dostępny jest w kilku kolorach i umożliwia zdobienie nie tylko rysunków, ale też dekoracji wykonanych z gliny czy masy solnej. W ostatnim czasie bardzo popularne wśród dzieci są slime'y. Samodzielne stworzenie przez dziecko slime'a w wybranym przez niego kolorze na pewno będzie dużą frajdą. Zestaw Super Slime Big oprócz kleju i aktywatora zawiera też zestaw brokatów i kolorowych kulek styropianowych. Innym pomysłem na spędzanie czasu z dzieckiem w domu jest tworzenie pocztówek, malowanie farbami dłoni oraz stóp, a następnie odciskanie ich na kartce papieru, czy tworzenie zwierzątek z plasteliny. Jeżeli nasz mały artysta lubi się brudzić przy wykonywaniu prac plastycznych, wtedy warto zaopatrzyć się w fartuszek ochronny Astra, który idealnie pasuje na dzieci w wieku od 3 do 5 lat i pozwala zabezpieczyć ubrania przed zabrudzeniem. 

Przybory szkolne do kreatywnej zabawy

Dzieci mają to do siebie, że lubią używać wszystkiego w dużych ilościach. A to sprawia, że stosunkowo szybko może się okazać, że potrzebują nowego zaopatrzenia w przybory szkolne. W takich sytuacjach bardzo wygodna jest opcja, dzięki której można kupić artykuły papiernicze online. Za pośrednictwem sklepu internetowego możemy kupić nie tylko pojedyncze produkty, ale też całe zestawy, które dają ogromne możliwości i mnóstwo ciekawych pomysłów. Jednym z takich dziecięcych must-have’ów jest zestaw kreatywny Plastyczne Fantazje Astra, który oprócz tradycyjnych przyborów do malowania, zawiera m.in. pompony dekoracyjne, samoprzylepne oczy z rzęsami oraz kolorową taśmę dekoracyjną. Do zestawów kreatywnych Astra dołączone są propozycje tego, co można z ich pomocą stworzyć, np. dziecko może wykonać bransoletkę, króliczka, wazon z kwiatami, motyla etc.

Z myślą o dzieciach, które uwielbiają zabawę farbami, modeliną czy gliną, stworzony został zestaw kreatywny Pastelowe Sny Astra. Przy użyciu modeliny pastelowej z brokatem maluchy mogą wyczarować konika morskiego, słonika, różę czy tęczę. A sięgając po glinę samoutwardzalną, można stworzyć zawieszkę, którą następnie dziecko będzie mogło z dumą powiesić w swoim pokoju. Frajda gwarantowana! Z kolei dla starszych dzieci, które lubią rysować, doskonale sprawdzi się zestaw kreatywny Artystyczne Horyzonty, który zawiera m.in. ołówki do szkicowania, farby akwarelowe i węgiel rysunkowy. Takie przybory pozwalają szkicować, tworzyć portrety, malować martwą naturę, jak i tworzyć własne dzieła sztuki. 
 
Różnorodność artykułów papierniczych i przyborów szkolnych sprawia, że czas spędzony w domu może zaowocować kreatywnymi pracami, których twórcami są zarówno przedszkolaki, jak i starsze dzieci. Zamów kreatywny zestaw i zapewnij swojemu dziecku atrakcyjne zajęcie, dzięki któremu z pewnością nie będzie się nudziło.
pixel